آخرین اخبار
کد مطلب: 229937
نوبخت:
امروز به پشتوانه قدرت دفاعي پشت ميز مذاکره مي نشينيم
تاریخ انتشار : 1395/10/23 09:48:56
نمایش : 496
سخنگوي دولت با اشاره به اهميت قدرت دفاعي و نظامي نيروهاي مسلح گفت: اگر امروز ما مي‌توانيم پشت ميز مذاکره بنشينيم، به پشتوانه قدرت دفاعي مان است.
به گزارش کوهرنگ خبر به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت در همايش سراسري مديران بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس اظهار داشت: رمز موفقيت ما در دوران امام راحل و امروز در اطاعت و حرکت در پشت سر ولي فقيه زمان است، بايد سياسيون، احزاب و جناح ها را به هماهنگي و عدم تفرقه دعوت کرد و گفت امروز در شرايطي هستيم که دشمن دارد عليه ما صف آرايي مي کند و بايد با هوشياري و همدلي از مشکلات عبور کرد.

وي با اشاره به عمليات هاي بزرگ کربلاي 4 و کربلاي 5 اظهارداشت: اين دو رخداد بزرگ با فاصله 15 روز از يکديگر در دي ماه 65 اتفاق افتاد و تاثير بسزايي در روند جنگ داشت.

نوبخت افزود: اين دو عمليات را از دو منظر تاريخي و فلسفه تاريخي مي توان مورد بررسي و تحليل قرار داد؛ در تحليل نخست مسائلي توصيفي همچون تاريخ جنگ، استعداد و ظرفيت هاي نظامي دو طرف و تعداد شهداي ما و کشته شدگان دشمن مورد توجه قرار مي گيرند، اما در تحليل از منظر فلسفه تاريخي مسائل با عمق بيشتر و علت يابي دقيق تري مورد بررسي قرار مي گيرند.

سخنگوي دولت با اشاره به صف آرايي گسترده در اين دو عمليات گفت: دشمن از قدرت و ثروت نفتي منطقه بهره مند بود و از قدرت نظامي و استراتژيکي استکبار جهاني نيز به طور کامل بهره مي برد و به همين دليل کربلاي 4 به تلخي گذشت، البته عمليات هاي قبلي با موفقيت همراه بود و دشمن در شرايط روحي بدي بسر مي برد.

معاون رئيس جمهور ادامه داد: بعد از کربلاي 4 براي اينکه شرايط جبهه‌هاي نبرد را تغيير دهيم به سرعت تدارک عملياتي ديگر يعني همان کربلاي 5 داده شد و اين عمليات به اندازه اي مهم و تعيين کننده بود که دشمن عنوان کرد حتي اگر يک جاي پاي کوچکي از نيروهاي ايراني در شلمچه و خاک عراق ايجاد شود، ايران مي تواند خود را پيروز نبرد اعلام کند.

وي در ادامه به علل و چرايي حمايت شرق و غرب و سردمداران تفکرات سوسياليسم و ليبرال دموکراسي از رژيم بعث عراق پرداخته و تصريح کرد: اين دو جريان فکري و دو قطب بزرگ جهان، با پيروزي انقلاب اسلامي که تحت تفکر ديني شکل گرفته بود احساس خطر کرده و تمام تلاش خود را در راستاي مقابله با آن کردند.

نوبخت در پايان با اشاره به اهميت قدرت دفاعي و نظامي نيروهاي مسلح گفت: اگر امروز ما مي‌توانيم پشت ميز مذاکره بنشينيم، به پشتوانه قدرت دفاعي مان است.

همايش سالانه مديران بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس، امروز چهارشنبه با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقري رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح کشور، سيدرضا صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، اميرسرتيپ احمدرضا پوردستان جانشين فرمانده کل ارتش و جمعي ديگر از مسئولان برگزار شد.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت ها
شهدای کوهرنگ
اخبار سیاسی
سایتهای مرتبط
رهبري

يايگاه اطلاع رساني رئيس جمهوري

فرمانداري کوهرنگ

اوقات شرعی