آخرین اخبار
کد مطلب: 229926
ضمن انتقاد از اظهارات «اشتون کارتر»
مسکو: اثرگذاري آمريکا در مبارزه با تروريسم در سوريه حتي «از صفر هم کمتر» بود
تاریخ انتشار : 1395/10/22 07:25:27
نمایش : 447
مقامات ارشد وزارت دفاع روسيه ضمن انتقاد از اظهارات اخير «اشتون کارتر» تأکيد کردند که اثرگذاري ائتلاف به رهبري آمريکا در مبارزات عليه تروريسم در سوريه حتي «از صفر هم کمتر» بوده است.
به گزارش کوهرنگ خبر، «سرگئي شويگو» وزير دفاع روسيه ضمن انتقاد از اظهارات اخير همتاي آمريکايي خود تأکيد کرد، واشنگتن بهتر است دقت بيشتري در ارزيابي‌هاي خود باشد.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودي»، شويگو در ديدار روز سه‌شنبه با مقامات وزارت دفاع روسيه گفت: «روز گذشته من سخنراني يکي از همتايان خارجي خود را شنيدم... وي گفته بود که مشارکت روسيه در مبارزه با تروريسم در سوريه و منطقه تقريبا صفر بوده است. برداشت من اين است که همتاي من حتما کشور ديگري را جاي روسيه اشتباه گرفته است و بايد بيشتر مراقب اظهارنظرهايش باشد.»

بر اساس اين گزارش، «اشتون کارتر»‌ وزير دفاع آمريکا روز يکشنبه در مصاحبه با شبکه «ان بي سي» گفته بود که روسيه هيچ اقدامي در مبارزه با تروريست‌هاي داعش در سوريه انجام نداده است.

وزير دفاع روسيه با رد اين اظهارات تأکيد کرد که نيروهاي هوايي روسيه در سوريه مأموريت خود را تمام و کمال اجرا کرده‌اند در حالي که نيروهاي ائتلاف بين‌المللي به رهبري آمريکا تنها موفق شدند «اوضاع را بدتر کنند».

بنا بر گزارش خبرگزاري فرانسه، مقامات نظامي روسيه روز سه‌شنبه ضمن انتقاد از عملکرد نيروهاي ائتلاف به رهبري آمريکا در سوريه اعلام کردند که اثرگذاري واشنگن در مبارزات عليه تروريسم در سوريه «حتي از صفر هم کمتر» بوده است.

«والري گراسيموف» رئيس ستاد کل ارتش روسيه اعلام کرد، مشارکت روسيه در اين کشور جنگ‌زده از سپتامبر 2015 ميلادي تا کنون، مسير مبارزه با تروريسم در سوريه را تغيير داده است.

وي با اشاره به عمليات موفقيت‌آميز نيروهاي روسيه در سوريه با انجام حدود 71 هزار مأموريت پروازي عليه مواضع تروريست‌ها تأکيد کرد: اما همکاران ما در  ائتلاف ضدتروريسم به رهبري آمريکا نه تنها تعداد مأموريت‌هاي پروازي کمتري عليه مواضع تروريست‌ها داشتند بلکه دستاورد اين مأموريت‌ها نيز بسيار اندک بوده است».

وزير دفاع روسيه تصريح کرد، ائتلاف غرب به رهبري آمريکا در سوريه عملا هيچ اثرگذاري مثبتي نداشته است.

وي افزود: «تا جايي که ما به کمک‌هاي نيروهاي ائتلاف نيازمند بوديم، اثرگذاري آنها حتي از صفر هم کمتر بود و من متأسفم که بايد بگويم شاهد چنين حمايتي نبوديم و همين مسئله نيز باعث شد تا ما تمام انرژي خود را در سوريه به کار بگيريم».

گراسيموف در بخش ديگري از اظهاراتش تأکيد کرد، حملات نيروهاي ائتلاف هرگز «نتيجه چندان قابل توجهي» نداشت و حتي اين سري عمليات در سوريه شمار قابل توجهي تلفات غيرنظامي و همچنين تلفات در ميان نيروهاي ارتش سوريه را به دنبال داشته است.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت ها
شهدای کوهرنگ
اخبار سیاسی
سایتهای مرتبط
رهبري

يايگاه اطلاع رساني رئيس جمهوري

فرمانداري کوهرنگ

اوقات شرعی