آخرین اخبار
کد مطلب: 229921
مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري:
ميزان برف در ايستگاه شاخص کوهرنگ صفر است
تاریخ انتشار : 1395/10/22 07:11:42
نمایش : 631
مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري گفت: هم‌اکنون ميزان برف در ايستگاه شاخص کوهرنگ در چهارمحال و بختياري صفر است، همچنين تا به امروز شاهد کاهش 5 درصدي بارش در اين استان هستيم.
به گزارش کوهرنگ خبر، شاهرخ پارسا امروز در کارگروه حمل و نقل و ايمني جاده در چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: در حال حاضر بحثي با عنوان توسعه هواشناسي کاربردي در جاده‌ها و حمل و نقل مطرح شده است که يکي از کاربردهاي اين موضوع پيش‌بيني‌هايي است که براي گردنه‌هاي اين استان صادر مي‌شود.

مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه با همکاري پليس راهور اين استان تاکنون هواشناسي کاربردي نتايج خوبي داشته است، گفت: به لحاظ بارش‌ها در اين استان طي هشت سال گذشته 680 ميلي‌متر کاهش بارش داشتيم.

وي با بيان اينکه هم‌اکنون ميزان برف در ايستگاه شاخص کوهرنگ در چهارمحال و بختياري صفر است، خاطرنشان کرد: همچنين تا به امروز شاهد کاهش 5 درصدي بارش در اين استان هستيم.

پارسا افزود: تا آخر دي‌ماه سال جاري بارش قابل‌ملاحظه‌اي در چهارمحال و بختياري نداريم جز امروز و فردا که موج کم دامنه‌اي از آسمان استان عبور مي‌کند و باعث ايجاد ناپايداري‌هايي چون وزش باد و... مي‌شود.

مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري با تأکيد بر اينکه در خصوص پيش‌بيني‌هاي فصلي بايد گفت زمستان نرمالي پيش رو داريم، ادامه داد: اما به لحاظ دمايي شاهد 1.5 درجه افزايش دما هستيم، در حال در زمستان امسال روزهاي سرد خواهيم داشت که دما تا 15 درجه زير صفر نيز مي‌رسد.

وي به کاهش کلي مقدار بارش‌ها و تداوم اين وضعيت اشاره و تصريح کرد: به لحاظ تيپ بارش‌ها نيز تغييراتي داشتيم، در اين استان عمده بارش‌ها برف بوده که الآن مايع شدند و به صورت رواناب از دسترس خارج مي‎‌شوند.
منبع فارس
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
یادداشت ها
شهدای کوهرنگ
اخبار سیاسی
سایتهای مرتبط
رهبري

يايگاه اطلاع رساني رئيس جمهوري

فرمانداري کوهرنگ

اوقات شرعی